Всі новини

07.10.2021

УКРАЇНА ТА ІСПАНІЯ ОЧОЛИЛИ МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ-2021 З ПРИБЕРЕЖНОГО ВЕСЛУВАННЯ В ПОРТУГАЛІЇ.

Рекордна кількість екіпажів прийняла участь у чемпіонаті світу з прибережного веслування на атлантичному узбережжі у 2021 році. Оейраш, Португалія приймала гостей із 34 країн, серед яких були представники Японії, Нової Зеландії та Сполучених Штатів Америки. Три дні змагань та сім різних класів човнів забезпечили 700 учасникам різноманітними умовами у цьому захоплюючому форматі веслування.

Дев’ять країн вибороли медалі різного гатунку. Україна очолила медальну таблицю з трьома золотими, однією срібною та однією бронзовою медалями. Друге місце посіла Іспанія з двома вражаючими золотими, однією срібною та чотирма бронзовими медалями.

Перше золото чемпіонату дісталося жіночій четвірці з України, що складалася з досвідчених веслувальниць, включаючи учасницю двох олімпіад та багаторазову рекордсменку з веслування у приміщенні - Олену Буряк. Дві спортсменки із цієї ж четвірки, Євгенія Довгодько та Дарина Верхогляд, пізніше цього дня здобули бронзу у жіночій двійці, поступившись українським співвітчизницям Катерині Дудченко та Анастасії Коженковій, які здобули золото.

Україна знову здобула золото у чоловічій четвірці. Слідом, Чеська Республіка, якій вдалося подолати десятисекундний штраф за помилковий старт, здобула срібло. Тим часом Велика Британія виборола бронзу, незважаючи на те, що заплуталася з першим навігаційним буйком.

На старті чоловічого парного заїзду був неймовірний прояв спортивної порядності. Після зіткнення між Бельгією та Фінляндією, в результаті якого Бельгія зламала лопать весла, Максим Андре та Гастон Мерсьє передали своє функціональне весло норвезьким олімпійцям К’єтілу Борху та Яну Оскару Стабе Хельвігу, які також зазнали поломки, що дозволило норвежцям продовжити гонку. Нажаль, Норвегія сильно втратила свої позиції та не увійшла до медальної зони. Швеція, яка лідирувала з самого початку, взяла золото.

Італійка Стефанія Гоббі припинила серію перемог українки Діани Димченко в жіночій одиночці, здобувши золото. Димченко, яка вигравала золото в цьому класі човнів на останніх трьох чемпіонатах світу з прибережного веслування, цього року повернулася додому із срібною медаллю.
Фінал чоловічих одиночок був сповнений драмою, коли чинний чемпіон світу, Адріан Мірамон Кірога, перекинувся на першому поворотному буйку. Потім він здійснив дивовижне відновлення, продерся назад через групу та виборов бронзу. Його співвітчизник і олімпієць Токіо-2020 Хайме Каналехо Пазос взяв золото, а Едуардо Габріель Лінарес Руїс з Німеччини - срібло.
Іспанія ще отримала успіх в останній гонці дня, коли Андер Мартін та Естер Бріз Заморано повторили своє досягнення з минулого тижня у Фіналу чемпіонату світу зі спринт-веслування, та отримали золото на Чемпіонаті світу з прибережного веслування. Іспанія також взяла срібло та бронзу в цьому класі човнів, а Каналехо Пазос та Мірамон Кірога отримали другу медаль за день.

Чемпіонат світу з прибережного веслування у 2022 році відбудеться 7 - 9 жовтня 2022 року у Сондерсфуті, Великобританія.